مراحل انتخاب حلقه

/ / حلقه و جواهرات

پیدا کردن حلقه ازدواجی که هم بر اساس سلیقه و هم قیمت آن بر اساس بودجه شما باشد، کار آسانی نیست. دنبال کردن نکات زیر به شما در انتخاب حلقه مناسب کمک می کند.
انتخاب های خود را محدود کنید
در قدم اول این سوال ها را از خود بپرسید؛ حلقه های ساده را ترجیح می دهید یا حلقه های کار شده و نگین دار؟ اگر حلقه نامزدی شما نگین دار یا کار شده باشد، ممکن است انتخاب شما برای عروسی حلقه ساده باشد. آیا دوست دارید حلقه ی نامزدی و ازدواجتان هم جنس و هم رنگ باشند؟ برخی افراد حلقه نامزدی و عروسی را هم زمان استفاده می کنند که در این صورت بهتر است میان حلقه ها از نظر جنس و رنگ هماهنگی وجود داشته باشد. آیا می خواهید حلقه ی شما و همسرتان با هم ست باشند؟ هیچ الزامی وجود ندارد که حلقه ی ازدواج شما و همسرتان از نظر جنس و یا مدل شبیه به هم باشد. شما می توانید یک حلقه ی پر نگین داشته باشید در صورتیکه حلقه همسرتان یک حلقه ساده و اسپرت است.
امتحان کردن حلقه های مختلف
بر اساس پاسخ هایی که به این سوال ها می دهید یک ایده کلی نسبت به حلقه مورد علاقه تان پیدا می کنید که بر اساس این ایده می توانید امتحان کردن حلقه های مختلف را شروع کنید. امتحان کردن حلقه را حداقل 3 ماه قبل از عروسی شروع کنید.
لایف استایل تان را در نظر داشته باشید
بدون شک زیبایی حلقه برای هر فردی مهم است، اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این حلقه قرار است همیشه در دست شما باشد و شما کارهای روزانه را انجام بدهید در حالی که حلقه در دست دارید. بنابراین اگر شغل سختی داشته باشید و یا حتی اگر خانه دار باشید اما کارهای سخت زیادی با دست هایتان انجام بدهید حلقه های پرنگین برای انتخاب مناسبی برای شما نیست و در صورت درآوردن آن امکان گم شدن حلقه نیز وجود خواهد داشت.
به طولانی مدت فکر کنید
در حالی که نباید از انتخاب حلقه های به روز و ترند ترسی داشته باشید، به این نکته هم توجه داشته باشید که حلقه شما قرار است برای مدتی طولانی و هر روز در دست شما باشد، بنابراین باید حلقه ای انتخاب کنید که مدل آن و یا از مد رفتن آن باعث خستگی شما نشود. با این حال امکان عوض کردن حلقه همیشه وجود خواهد داشت پس اجازه ندهید ترس از این موضوع انتخاب را برای شما سخت کند.
به سایز حلقه توجه کنید
اکثر افراد به ندرت حلقه شان را درمی آورند. شما این حلقه را در خواب، در حال کار، در دوران حاملگی، در جشن های مختلف به همراه خواهید داشت، پس مطمئن شوید که سایز نهایی حلقه را درست و در زمان مناسب انتخاب کنید. سایزبندی نهایی را زمانی انجام دهید که بدن تان در شرایط آرامی قرار دارد و دمای بدن تان معمولی است. این به معنای آن است که از انتخاب سایز نهایی در صبح زود، بعد از ورزش و زمان هایی که دمای بدن کم یا زیاد است خودداری کنید.